Jaded Sun


Powstała w 2003 r. kapela Jaded Sun dobiła swego robiąc to, co musiał kiedyś robić każdy zespół – koncertując i oszczędzając kasę, która pozwoliła im nagrać i wyprodukować na własną rękę w 2004 r. swoją pierwszą i docenioną przez krytyków EPkę „RAW”. Tytułowy utwór „Raw” zakotwiczył ich rockowy status na narodowej scenie, stając się najczęściej ściąganym premierowym nagraniem w Irlandii. Kawałek pobił wszystkie możliwe rekordy w Irlandii, utrzymując się na pierwszym miejscu notowania przez prawie 30 tygodni.

W maju 2005 r., zespół powrócił do studia, lecz tym razem z topowymi producentami Irlandii – Chrisem O’Brienem i Grahamem Murphym, z których pierwszy znany jest ze współpracy z Aslanem, Hot House Flowers, Adamem Claytonem, Human League i Something Happens. To doprowadziło do powstania EPki „Falling On The Fears”, która pod koniec 2005 r. została okrzyknięta numerem 1 przez Larry’ego Gogana z radia 2fm.

„John (wokalista) jest zdecydowanie jednym z najlepszych wiodących wokalistów na świecie, z którymi kiedykolwiek współpracowałem i kiedykolwiek widziałem” Chris O’Brien

Kapela rozpoczęła 2006 rok serią koncertów, z których wisienką na torcie okazał się niesamowity występ przed Bon Jovi i Nickelback w Croke Park, udowadniający, że są oni w tym roku najgorętszą nową grupą rockową w Irlandii. (Jaded Sun jest trzecią Irlandzką kapelą, która zagrała na największym czołowym stadionie piłkarskim w tym kraju).

Jaded Sun większość 2007 roku spędzili na tworzeniu muzyki na swój debiutancki album i, koncentrując całą swą uwagę na tym nagraniu, zagrali tegoż roku jedynie kilka koncertów, w tym duże plenerowe show na Głównym Placu w Zagrzebiu (Chorwacja) oraz na Hennessy Artistry w Irlandii. „Gypsy Trip” nagrali latem 2007 r. w The Mousehouse w Los Angeles, pod czułym okiem producenta Richarda Mouse’a i ko-producenta Jimmiego Coupa.

Po europejskim wydaniu swojego debiutanckiego krążka „Gypsy Trip” w lutym 2008 r., kapela spotkała się z ekstremalnie pozytywną reakcją dziennikarzy rockowych w Europie, a nawet i kilku amerykańskich, mimo iż album nie został wydany w USA, co pokazało siłę Internetu i zalety poczty pantoflowej. Z tak pozytywnym odzewem mediów, krążek rozpoczął w 2008 r. swą europejską podróż do Niemiec i Holandii. Kapela kontynuowała trasę jeszcze w 2009 r., odwiedzając Wielką Brytanię, Francję, Holandię i oczywiście kilkakrotnie występując w Irlandii.

Trasę zakończyły jedenasto-epizodowy objazd Hiszpanii oraz 2 koncerty we Francji, gdzie zespół spędził tydzień, nagrywając nową Epkę i DVD koncertowe tuż przed wyjazdem na show do Gran Canaria oraz na rockowy festiwal w Indiach.

Obecnie Jaded Sun pracują nad kolejnym albumem, mając przed sobą sporą ilość koncertów zaplanowanych na nadchodzące miesiące!

Oryginał: http://www.jadedsun.com/biography/
Tłumaczyła: Sasza

Skład:

Sean Gosker – gitary
Damien Kelly – bas
Aaron Madden – perkusja
John Maher – wokal
Eorann Stafford – gitara

Albumy studyjne:

 Gypsy Trip (2008)


1. Breaking Through
2. Crazyman
3. Fever
4. Hey You!
5. Crav
6. Can’t Stop
7. Sweetness
8. He Knows Home
9. Positive
10. Higher
11. She’s Got Class

EPki:

RAW (2004)
Falling On The Fears (2005)
Whiskey Drinker (2010)

Linki:

Oficjalna strona: http://www.jadedsun.com/
Myspace: http://www.myspace.com/jadedsun

Reklamy

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: