Trainwreck – The Wreckoning (2009)

Tenacious D gra muzykę, którą i ja zawsze chciałem grać – wykorzystując jedynie gitary akustyczne Jack Black i Kyle Gass są w stanie wyprodukować więcej mięsa niż niejedna masarnia w Świebodzinie. Premiera trzeciego w ich historii albumu przeciąga się jednak na kolejne lata i obecnie, jak powiedział JB, planowana jest na rok 2012 (tekst był pisany zanim pojawiły się pierwsze oficjalne informacje o najnowszej płycie). Tak się szczęśliwie złożyło, że KG, korzystając z odpoczynku swej macierzystej formacji, skoncentrował się na innym projekcie, Trainwreck, który założył w roku 1997.

Trainwreck zaliczane jest do rodziny Tenacious D. Nie tylko, co oczywiste, ze względu na postać Gassa, ale także innych członków zespołu, którzy grają z The D podczas tras koncertowych. Co jest cechą charakterystyczną kapeli? Niesamowity dystans do swej twórczości, który ujawnia się przede wszystkim w komediowych, często absurdalnych tekstach i kapitalnych kreacjach sceniczno/teledyskowych.

Muzycznie Trainwreck wypada, statystycznie, ciężej niż Tenacious D. Więcej tutaj hard rockowych, opartych na riffach kompozycji (świetne R.B.M. z małą niespodzianką na końcu, southern rockowy Tim Blankenship, klasyczne Bothered And Hot czy zadziorne Real Deal). Na płycie znajduje się jedna pełnowymiarowa ballada, El Mustachio, która, swoją drogą, spokojnie mogłaby znaleźć się na krążku poważnej, szanującej się kapeli. The Wreckoning po prostu pełne jest najróżniejszych smaczków. Kapitalne, humorystyczne teksty mają zwłaszcza Brodeo i The Drummer, a dla fanów country panowie przygotowali JB Shredman oraz T.W. Theme.

Może album (wyłączając Tima Blankenshipa) nie posiada w sobie takiego potencjału jak duet Gassa i Blacka, ale z pewnością umili wszystkim fanom ich twórczości czekanie na nowe wydawnictwo. The Wreckoning jest po prostu solidne.

Reklamy

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: